četvrtak, 28. mart 2024.

Đoković rutinski protiv Karatseva za novo finale Australijan opena

Prvi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u deveto finale Australijan opena. Đoković je u polufinalu savladao rusku senzaciju Aslana Karatseva rezultatom 6:3 6:4 6:2.

Rutinska pobeda za Đokovića koji nije dozvolio Karatsevu da ga iznenadi. S obzuriom da se do sada nikada nisu sastajali, Đokoviću je trebalo malo vremena da upozna protivnika. Karatsev je držao egal do rezultata 3:3, a onda je usledio brejk Đokovića za koji mu je kasnije doneo set.

Osetio je Đoković da je njegov protivnik u problemu. Srpski teniser je malo ubrzao i za veoma kratak period napravio dva brejka u drugom setu. Karatsev je uspeo da vrati jedan brejk, i zamalo zakomplikuje drugi set, ali Đoković je u pravom trenutku pronašao pravu igru i osvojio drugi set.

Treći set je bio puka formalnost, jer je Karatsev bio svestan da nakon propuštenih šansi teško može do preokreta. Đoković je napravio tri brejka uz jedan pretrpljeni, što je bilo dovoljno za plasman u finale.

Za svoju devetu titulu u Australiji Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Medvedev/Cicipas.