Đoković sigurno do osmine finala Rolan Garosa

Prvi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa. Đoković je u osmini finala savladao Kolumbijca Daniel Elahi Galan Riverosa rezultatom 3.0, po setovima 6:0 6:3 6:2 posle nešto manje od dva sata igre.

Još jedna rutinska pobeda za Đokovića protiv rivala sa kojim je prvi put igrao zvaničan meč. Đoković je dominantno otvorio meč sa brejkom, i maksimalno je koristio ukočenost protivnika. Ubrzo Đoković stiže i do dva brejka prednost, a prvi set je na kraju osvojio sa maksimalnih 6:0.

Nastavak donosi nešto veću borbu i bolju igru Riverosa. Kolumbijac se opustio i zaigrao mnogo bolje, ali nedovoljno da bi pripretio Đokoviću. Srpski teniser je u drugom setu napravio dva brejka za sigurnih 6:3.

Sličan scenario je viđen u trećem setu. Đoković je u ranoj fazi seta napravio brejk i kasnije rutinski čuvao svoj servis.

Za plasman u četvrtfinale Đoković će igrati protiv Rusa Karena Hačanova.

Almajer – Beretini 6:2 7:6 (7:5) 6:4
Rubljov – Anderson 6:3 6:2 6:3
Karenjo Busta – Bautista Agut 6:4 6:3 5:7 6:4
Fučovič – Monteiro 7:5 6:1 6:3
Cicipas – Bedene 6:1 6:2 3:1 Predaja
Dimitrov – Karbaljes Baena 6:1 6:3 Predaja
Hačanov – Garin 6:2 3:6 6:4 6:2