subota, 20. april 2024.

Drama u super taj brejku i poraz za Ninu u Aleks

Srpske teniserke Nina Stojanović i Aleksandra Krunić završile su učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Posle velike borbe i drame srpska kombinacija je poražena od kineske koju su činile Ju Fan Ksu i Žaksuan Jang. Rezultat je bio 2:1, po setovima 4:6 6:4 18:16.

Velika šansu propustile su Nina i Aleksandra. U prvom gemu su napravile brejk i taj brejk su čuvale do kraja prvog seta.

Drugi set takođe je krenuo sjajno, ranim brejkom. Imao je srpski tim sve u svojim rukama, a onda se uvukla neka nervoza. Kineskinje su to osetile i znale da kazne, prvo brejkom četvrtom gemu, a onda nakon toga u desetom koji im je doneo i izjednačenje.

Potom je usledila velika drama u super taj brejku. U taj brejku je viđeno čak 34 poena. Srpski tim je imao dve meč lopte, a kineski čak šesti. Prednost se iz poen smenjivala, i na kraju spretnije i sretnije su bile Kineskinje koje su iskoristile tek šestu meč loptu i plasirale se u drugo kolo.