Rukometašice Srbije su posle velike borbe i neizvesne utakmice savladale Nemačku sa 29:28 (19:17). Srbija je tako za dva dana pobedama nad Južnom Korejom i Nemačkom osvojila 4 boda i ima realne šanse da se domogne borbe za najviši plasman (kvalifikacije za OI, ali i eventualno polufinale).

Videli smo dva različita poluvremena, što se najbolje vidi u poenima. Srbija je bila sjajna u napadu u prvom poluvremenu, a odlično je koristila i krila i pivote. U drugom poluvremenu je došlo do pada koncentracije sa obe strane. Srbija je odlično odigrala poslednja 6 minuta, a u poslednjim sekundama meča pri nerešenim rezultatom skrivljen je sedmerac nad Lavko, koji je u gol pretvorila Liščević.

Odlučujući meč Srbija igra u sredu od 10h ujutru protiv reprezentacije Danske.