utorak, 19. mart 2024.

Džaka propušta 4 utakmice!

U okviru 22. kola engleske Premijer Lige Arsenal je na svom terenu dočekao ekipu Barnlija. Do nova 3 boda “Tobdžije“ su došle pobedom sa rezultatom 2:1. Golove za domaću ekipu postigli su Škodran Mustafi (59′) i Aleksis Sančez (90+8′ penal), dok je novi poraz gostujuće ekipe ublažio Andre Graj (90+3′ penal).

Tokom poslednjih 30-ak minuta utakmice “Tobdžije“ su bile prinuđene da igraju sa igračem manje, nakon isključenja Granita Džake. 24-godišnji vezista je u 65. minutu načinio veoma oštar start nad Stivenom Defurom, što je za posledicu imalo direktan crveni karton. Zbog toga on je suočen sa propuštanjem naredne 3 utakmice, ali s’ obzirom da je ovo njegov drugi crveni karton u sezoni ta suspenzija je povećana za još 1 utakmicu.

Granit Džaka obukao je dres Arsenala krajem maja prošle godine, a u tekućoj sezoni ukupno je upisao 27 nastupa (19 u Premijer Ligi), 3 gola i 1 asistenciju.