Završeno je i 13. kolo rukometne Lige prvaka, što je ujedno i pretposljednje kolo grupne faze. Donosimo Vam pregled utakmica grupe A.

02.03.2017.

Kadetten 27:28 Veszprem

• Već u prvoj utakmici grupe A između švicarskog prvaka Kadetten Schaffhausen i prvaka Mađarske Veszprem, mogli smo svjedočiti iznenađenju. Naime, iako je veliki favorit bio gostujući Veszprem, švicarska se momčad odlično držala kroz cijeli tijek utakmice te su u zadnjih 30 sekundi primili gol koji je donio pobjedu Veszprema. Gol je postigao jedan od najbolji rukometaša Veszprema – Momir Ilić.

04.03.2017.

Flensburg-H 26:24 Bjerringbro/Silkeborg

• Nakon što su u prethodnom kolu doputovali u Njemačku i iznenadili Kiel (21:24), klub iz Danske Bjerringbro je pokušao to napraviti ponovno u Njemačkoj ali ovaj puta protiv Flensburga. Međutim, to se nije dogodilo, iako je Flensburg gubio sa golom razlike na kraju prvog poluvremena. Po pet golova za pobjedničku ekipu zabili su Mahe, Schmidt i Zachariassen. No, najzaslužniji za pozitivan rezultat vodeće momčadi Njemačke bio je golman Andersson.

05.03.2017.

Wisla Plock 25:29 PSG

• Iako je poljska momčad odigrali kvalitetnu ekipu, nisu uspjeli osigurati svoje mjesto u nastavku Lige prvaka kolo prije kraja grupne faze. Jednostavno, PSG je bio prejak. Do 24. minute prvog poluvremena, napad PSG je imao velike probleme zbog golmana Wisle Rodrigo Corrales, dok pak u obrani nisu mogli zaustaviti napad domaćina. Pred sam kraj prvog poluvremena, francuski stroj je proradio te otišao na tri gola prednosti. U drugom poluvremenu rukometaši PSG su rutinski odradili ostatak posla u Poljskoj te su i dalje u mogućnosti izboriti prvo mjesto skupine. Najbolji u sastavu gostiju bio je Nijemac Gensheimer sa 7 golova u mreži Poljaka.

Kiel 27:27 Barcelona

Derbi ne samo grupe A već i derbi 13. kola bila je utakmica između Kiela i Barcelone. Kielu je trebala pobjeda za prekid lošeg niza rezultata, a Barceloni novi bodovi za osvajanje prvog mjesta grupe A. I bila je to velika utakmica rukometnih divova u kojoj je Barcelona bolje odradila prvo poluvrijeme i imala dva gola prednosti. U drugom dijelu utakmice kreće preokret te su domaćini u jednom trenutku imali i dva gola prednosti na svojoj strani. No, u prevrtljivoj utakmici u sam kraj utakmice Barcelona ulazi sa golom prednosti pogotkom lijevog krila Rivere.  U zadnjim sekundama utakmice Kiel dolazi do boda nakon što je neopreznost obrane Barcelone iskoristio Nikola Bilyk. Lazarov na strani Barcelone zabio je 8 golova, dok na strani Kiela Ekberg je zabio jednak broj golova.