Proteklog vikenda igrale su se prve utakmice ¼ finala EHF Lige prvaka. S obzirom na rezultate , trenutno u povoljnijoj poziciji za odlazak na završnu destinaciju u Koln i borbi za naslov prvaka Europe su: Vardar, Veszprem, PSG i Kiel. Međutim, ni jedna ostvarena prednost nije dovoljno velika da bi sa sigurnošću mogli znati tko će sve biti dio velikog završnog turnira ovosezonske Lige prvaka.

SG Flensburg-Handewitt  24:26 (9:15) Vardar Skopje

Veliki korak prema završnom turniru Lige prvaka napravila je momčad Vardara nakon sjajne pobjede u gostima kod Flensburga. Na taj način otvorili su sami sebi šansu da prekinu crni niz ispadanja tik pred završni turnir.  Flensburg ima očitih problema u domaćim utakmicama ove sezone, te nakon poraza od Barcelone i Kiela stigao je još jedan poraz protiv jakih protivnika.

Dakako, glavni dio posla Vardar je obavio tijekom prvog poluvremena uključujući nevjerojatnog Arpada Šterbika na golu Vardara ( ukupno 19 obrana u cijeloj utakmici).  U nastavku utakmice rukometaši Flensburga nisu mogli potpuno preokrenuti utakmicu, no odličnom borbom smanjili su poraz i imat će priliku pokušati preokrenuti sve u svoju korist u uzvratnoj utakmici u Vardaru.

• Najbolji strijelac za Flensburg je bio Johan Jakobsson sa 6 golova, a za ekipu vardara najbolji su bili Alex Dujshebaev i Luka Cindrić  sa 5 golova.

Ako ste propustili, pogledajte još jednom i našu prognozu pobjede Vardara!

Veszprem 26:23 (13:10) Montpellier

Veszprem nije ni u jednom trenutku podcijenio svog protivnika, s obzirom da su znali da je ova francuska momčad izbacila prošlogodišnje prvake Europe – Kielce. Samim  time, postavilo se pitanje zašto ne bi izbacili i vice-prvake Europe!?

Veszprem je do tri gola prednosti stigao još u prvom poluvremenu, a u nastavku utakmice imali su velikih problema sa obranom Montpelliera. Na sreću, ni francuska momčad nije bila uspješnija u napadu. Montpellier je još jednom pokazao da je riječ o kvalitetnoj momčadi te ne bi nikoga iznenadilo da pred svojim navijačima preokrenu ovaj rezultat u svoju korist.

• Najbolji u redovima Veszprema bio je Palmarsson sa 6 golova, dok je Francuz Porte bio najbolji u redovima Montpelliera sa 5 golova.

MOL-Pick Szeged 27:30 (14:16) Paris Saint-Germain Handball

Bio je ovo susret najbolje obrane lige protiv najboljeg napada, no 5-1 obrana Szegeda nije iznenadila goste iz Pariza te su već na početku utakmice došli do vodstva od tri gola prednosti unatoč odličnom golmanu Szegeda . Tokom cijele utakmice mađarska momčad je pokušavala pratiti tempo favoriziranog PSG-a, te su u par navrata uspijevali i izjednačiti rezultat utakmice. Međutim, francuska je momčad ostvarila pobjedu sa tri gola prednosti, te su po mnogima oni gotovo sigurno na završnom turniru u Njemačkoj.

• Najbolji u redovima pobjedničke ekipe bili su Nikola Karabatić i Mikkel Hansen sa 7 golova, dok je nevjerojatni Uwe Gensheimer postao prvi igrač koji je ove sezone postigao više od 100 golova.

THW Kiel 28:26 (16:15) FC Barcelona Lassa

Teško je vjerovati da na završnom turniru ovosezonske Lige prvaka neće biti barem jedne njemačke momčadi. No, kako stvari stoje Kiel je nakon velike pobjede u Barceloni na dobrom putu za svoj novi Final4.

S druge pak strane Barcelona je prije ove utakmice bila u situaciji da su imali veći izbor igrača te su bili i odmorniji s obzirom da su prvi dio PlayOff-a preskočili. No, upravo taj manjak utakmici može biti problem za Barcelonu s obzirom da u španjolskoj ligi nemaju pravog rivala koji bi ih poticao prema maksimalnim ekstremima u igri. Barcelona ima iznimno kvalitetne igrače u svom sastavu, te iako je Kiel dio rukometne elite nitko nije očekivao njihovu pobjedu. Podsjećamo, igrali su i bez Domagoja Duvnjaka.

• Nevjerojatnu utakmicu je odigrao srpski rukometaš Marko Vujin te postigao 10 golova.

Ukoliko već niste, zapratite nas na našoj Facebook stranici za još vijesti !