Poljska je sa 3:2 bila bolja od Belgije. Belgija je povela već u 16. minutu golom Lee, ali su usledila tri gola Poljaka iz četiri šuta u okvir gola. U strelce su se upisali: Zurkovski, Bielik i Šimanski. Pobedu Poljaka je golom u 84. minutu ublažio Kuls.

Italija je sa 3:1 savladala Španiju u derbiju 1. kola grupe A pred svojim navijačima. Španija je bila bolja u prvih pola sata, što je krunisala golom Cebalosa već u 9. minutu. Međutim, ostatak meča je pripao domaćinu. Glavnu ulogu je imao Kijeza koji je golovima u 36. i 64. minutu pokazao svoje igračko umeće. Pobedu Italije je sa bele tačke overio Pelegrini u 82. minutu.

Sutra su na programu utakmice u grupi B. Srbija će u terminu od 18:30 igrati sa Austrijom, dok će se od 21 čas sastati Nemačka i Danska.