Erber i Mau najbolji u Torinu

Francuski dubl tim koji čine Pjer Erber i Nikolas Mau osvojio je završni masters u Torinu. Francuzi su u velikom finalu savladali američko-britansku kombinaciju Radživ Ram Džoi Salisburi rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:6 (7:0).

Francuzi su se na najbolji mogući nači osvetili Ramu i Salisburiju za poraz u grupnoj fazi. Danas su Francuzi bili dosta bolji tim. Sjajni na servisu, vrlo korektni na riternu i u onim ključnim poenima po pravilu igrali bolje.

Prvi set je rešen brejkom u trećem gemu. Nakon toga Francuzi su imali još dva puta priliku za brejk, ali Ram i Salisburi su to spašavali.

U drugom setu brejka nije bilo. Na kraju se otišlo u taj brejk koji su Francuzi odigrali bez greške, kao što to rezultat i pokazuje.

Titula u Torinu je svakako najveća za Erbera i Maua nakon osvajanja Rolan Garosa.