Australijska tenisera Ešli Barti prvi je finalista turnira u Pekingu. Omalena Australijanka je posle velike drame u polufinalu pobedila Holanđanku Kiki Bertens, a rezultat je bio 2:1, po setovima 6:3 3:6 7:6 (9:7).

Bio je ovo apsolutno jedan od boljih mečeva ove nedelje u Pekingu, a ni samo finale se ne bi postidelo ovakvog meča. Početak meča je pripao Ešli Barti, koja je furiozno ušla u meč. Austrlijanka je osvojila prvih osam poena i sve joj je polazilo za rukom. U osmom gemu Barti je imala tri set lopte, ali ih nije iskoristila. Činilo se da bi to Kiki Bertens mogla da kazni, ali Barti je sjajnim servisima sebi obezbedila prvi set.

Drugi set donosi sličan scenario, ali sa obrnutim ulogama. Sada je Kiki Bertens prva došla do brejka i čuvala ga je veoma dobro. Holanđanka je digla igru na viši nivo i drugom setu nije pružila brejk loptu protivnici. Barti je izgledala zbunjeno i iznenađeno, a to je Bertens iskoristila za izjednačenje.

Treći set je sa sobom doneo neizbežnu dramu. Bolja je bila Kiki Bertens koja je osvajanjem drugog seta preizela inicijativu. Holanđanka je u dva navrata imala brejk prednosti, ali to nije uspela da iskoristi. Imala je Bertens 5:4 i servis, ali Barti se nijednog trenutka nije predavala i na sebi svojstven način uspela da se vrati u meč. Treći set je otišao u taj brejk, a i u njemu je Bertens imala sijaset šansi. Prva je došla do mini brejka, a nakon toga imala i meč loptu koju opet nije iskoristila. Kada ne iskoristite toliko šansi za pobedu kazna je neminovna, a Barti je svoju priliku znala da iskoristi i plasira se u finale.

U velikom finalu Barti će igrati protiv bolje iz duela Osaka/Voznjacki.