Večeras sa početkom u 18 sati imali smo priliku da gledamo najstariji ruski derbi i ujedno derbi Moskve u kojem su se sastale ekipe Spartaka i Dinama.

Fantastičnom igrom domaći tim uspeo je da dođe do trijumfa rezultatom 2:1. ”Crveno-bele” je do vođstva doveo Promes golom iz penala u 7. minutu, dok je rezultat povećao Melgareho, samo 7 minuta kasnije na asistenciju Samedova.

Ipak, ekipa Dinama je samo 10 minuta pred kraj meča uspela da smanji zaostatak i to na neverovatan način.

Štoper Vladimir Rikov je u tom 82. minutu odlučio da sa svoje polovine terena šutira ka mladom Maksimenku, koji je ispostavilo se izašao dosta visoko i time smanjio sebi šanse da odbrani ovaj projektil.

Sve u svemu, prelep pogodak Dinama na još atraktivnijem moskovskom derbiju, koji je svakako vredelo ispratiti…