Danas su se u okviru VTB lige sastale ekipe Khimkija i CSKA gde je domaćin odneo iznenađujuću pobedu nakon produžetaka. Khimki je savladao CSKA rezultatom 73-72.

Domaćini su igrali utakmicu bez Mickeya i Crockera i pred početak meča, gosti su na papiru bili veliki favoriti.

Na početku utakmice videlo se da to neće biti toliko lak posao za CSKA jer su igrači Khimkija prikazali neverovatno zalaganje u odbrani, pa sledstveno tome na poluvremenu je postignuto samo 58 poena. CSKA je vodio tri razlike, arezultat je bio 28-31. Nakon lošeg poluvremena za Alexey Shveda, sa negativnim indexnim poenima (12 poena u tom momentu postigao), on prikazuje odličnu partiju i vodi svoj tim ka pobedi. CSKA uspeva ipak da izjednači (62-62) i prenese rezultat u produžetke. Khimki uspeva da osigura pobedu nakon prvog produžetka pošto Joel Bolomboy ne uspeva da realizuje slobodno bacanje i na taj način se utakmica završava.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Alexey Shveda sa 37 poena što je više od pola poena Khimkija. U gostujućoj ekipi Will Clyburn postigao je 17 poena i usput zabeležio 16 skokova.