Ovog vikenda na rasporedu su mečevi prvog kola Svetske grupe FED kupa. Selekcija Belorusije posle prvog dana vodi sa 2:0 protiv Nemačke u gostima.

Prvi poen Belorusiji donela je Aleksandra Sasnovič koja je pobedila Tatjanu Mariju. Rezultat je bio 2:0, po setovima 7:6 (7:3) 6:3. Prelomna tačka ovog meča je bio taj brejk prvog seta. Sasnovič je bila snalažljivija u tim momentima i kasnije relativno rutinski privela meč kraju.

U drugom meču dana Arina Sabalenka je bila bolja od Andree Petković sa 2:0, po setovima 6:2 6:1. Sabelenka nastavlja sa brutalnim partijama i ove sezone, a ovo je još jedna u nizu uverljivih pobeda.

Aktuelni šampion Fed kupa, selekcija Češke je u Ostravi dočekala selekciju Rumunije. Češka igra u dosta oslabljenom sastavu, ali i pored toga su u igri, jer je posle prvog dana rezultat 1:1.

Prvi bod za Češku donela je Karolina Pliškova koja je pobedila Mihaelu Buzarnesku. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:1 6:4. Pliškova kao vođa svog tima ovog vikenda je opravdala ulogu favorita i pritisak prenela na stranu Rumunije.

Ipak, i Rumunija ima svog keca u rukavu, a to je Simona Halep. Upravo je Simona Halep pobedom nad Katarinom Siniakovom donela izjednačenje. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:4 6:0. Najveća borba se vodila tokom prvog seta, ali kada je Halepova pregrmela prvi set, ostatak meča je manje više bio rutinski.

U nedelju se igraju dubl mečevi, a nakon toga i preostali singlovi ukoliko bude bilo potrebe.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.