FED kup selekcija Srbije pobedila je selekciju Hrvatske u trećem kolu Prve grupe Evro-afričke zone. Rezultat je bio 2:1, a Srbija je sa maksimalnih 3:0 osvojila svoju grupu i plasirala se u plej of.

Prvi bod Srbiji donela je Olga Danilović koja je pobedila Janu Fet. Rezultat je bio 2:1, po setovima 2:6 6:2 7:6 (9:7). Kao što i sam rezultat govori, igralo se u serijama, a u dramatičnom taj brejku trećeg seta nešto bolje je igrala Olga Danilović.

Dona Vekić je svojoj zemlji donela izjednačenja. Vekićeva je u drugom meču dana bila bolja od Aleksandre Krunić sa 2:1, po setovima 1:6 7:5 6:1. Iako je Aleksandra Krunić imala sve u svojim rukama, gubitak drugog seta je bio poguban po nju. Vekićeva je osvajanjem drugog seta prelomila meč u svoju korist i tako dovela ovaj meč u egal.

Pobednika je naravno odlučio dubl meč. Srpska kombinacija Danilović/Krunić bila je bila od hrvatske kombinacije Jurak/Konjuh posle preokreta. Rezultat je bio 2:1, po setovima 1:6 6:1 6:4.

Hrvatice su sjajno krenule i veoma brzo osvojile prvi set. Ipak, činilo se kao da su izgubile mnogo snage u tom prvom setu. Srpkinje su uzvratile istom merom, a kasnije u odlučujućem setu sa jednim brejkom uspele da pobede i Srbiji donesu veliku pobedu.

Pobednici grupa poslednjeg dana u plej ofu odlučuju ko će u baraž za popunu Druge svetske grupe koji se igra 20. i 21 aprila.