Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale završnog mastersa u Londonu. Na njegovom putu se isprečio Švajcarac Rodžer Federer koji je u direktnoj borbi za plasman u polufinale slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:4 6:3.
Ovim porazom Đoković je izgubio šanse da se na kraju sezone nađe na prvom mestu ATP liste.

Bila je ovo apsolutno briljantna partija legendarnog Švajcarca. Videlo se od samog starta da je narbijan da se osveti Đokoviću za onaj poraz u finalu Vimbldona. Federer je igrao savršen tenis u prvom setu, a koliko je bio dobar potvrđuje i podatak da je u prvom setu imao samo jednu neiznuđenu grešku. Servis ga je takođe služio više nego dobro, i protiv takvog Federera Đoković nije mogao više. Za osvajanje prvog seta Federeru je bio dovoljan jedan brejk.

Slična igra viđena je i u drugom setu. Federer je igrao kao u transu, a Đoković nije mnogo menjao u svojoj igri. Sve je zavisilo od Švajcarca koji je sa još jednim brejkom prelomio meč i došao do velike pobede.