Ekipa Fenerbahčea osvojila je Kup pobedivši Anadolu Efes rezultatom 80-70. Ekipa Željka Obradovića ovom pobedom opravdala je ulogu favorita.

U prvoj četvrtini igrači Ergin Atamana su pružili nešto bolju partiju kada su poveli na početku utakmice 16-20. U nastavku, Fenerbahče sjajnom odbranom uspeva da dozvoli protivniku samo 14 poena i na taj način imaju +5 na poluvremenu pri rezultatu 39-34. U trećoj četvrtini, gledamo izjednačenu partiju tako da pred poslednju četvrtinu Fenerbahče ima prednost od samo 4 poena. U poslednjoj četvrtini staloženom igrom, Fenerbahče uspeva da privede meč kraju i pobedi.

Najefikasniji u ekipi Fenerbahčea bio je iskusni Luigi Datome sa 22 poena, dok je u Efesu Adrien Moerman postigao 18.