Nju Orleans Sejnts savladali su Indijanapolis Koltse u poslednjoj utakmici 15. kola NFL šampionata rezultatom 34:7. Veče je obeležio kvoterbek Dru Bris koji je postao rekorder po broju pasova za tačdaun.

Apsolutna dominacija Nju Orleansa od početka pa do kraja utakmice. Reviju poena započeli su fild golom koji je Lac pogodio sa 33 jarde. Početkom druge četvrtine Dru Bris je pronašao svoju omiljenu metu Majkla Tomasa za prvi tačdaun i vođstvo od 10:0. Koltsi su bili nemoćni, a do kraja prvog poluvremena Bris je došao do još jednog tačdauna, i time se izjednačio sa legendarnim Pejtonom Meningom po broju pasova za tačdaun. Na poluvremenu Sejntsi su imali prednost od 20:0.

Iako su imali veliku prednost, Sejntsi su nastavili da melju svog protivnika. Dru Bris je u trećoj četvrtini bacio još dva pasa za tačdaun i došao do brojke od 541. pasa za tačdaun i time zvanično prestigao Pejtona Meninga na večnoj listi.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 34:0, a Koltsi su na kraju ublažili poraz postigavši tačdaun za konačnih 34:7.

Bris je meč završio sa 307 prebačenih jardi, tri pasa za tačdaun, a neverovatno je da je imao 28 kompletiranih pasova iz 29 pokušaja.

Kod Koltsa, Džejkobi Briset je prebacio skrominih 165 jardi.

Nju Orleans sada ima skor 11-3 i delu prvo mesto NFC-a sa Sijetlom, Grin Bejom i San Franciskom. Koltsi su nakon ovog poraza na skoru 6-8 i čini se da su sve šanse za plej of izgubljene.