Reprezentacija Finske, slavila je protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine rezultatom 77-81.

Reprezentacija BiH, koja je ujedno bila domaćin danas, imala je zavidnu prednost tokom meča, međutim Finci su uspeli da dođu do preokreta. U slučaju da su danas izgubili šanse za plasman na SP bi im bile skoro pa nepostojeće.

Na poluvremenu reprezentacija BiH imala je prednost od čak 19 poena (50-39), a pred početak poslednje četvrtine održala je prednost na +18. Ni to nije bilo dovoljno da se pobede Finci. Trojka Sasu Salina na 40 sekundi pre kraja utakmice, reklo bi se da je bila presudna.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Miralem Halilović sa 20 poena, dok je kod gostiju 19 poena ubacio Sasu Salin, a Petteri Koponen 18.