Završeno je i ovogodišnje Svetsko prvenstvo, a titulu prvaka odneli su reprezentativci Francuske, koji su u finalu bili bolji od Hrvatske rezultatom 4:2.

Može se reći da su Francuzi bili nešto lošiji na ovoj utakmici u odnosu na svog rivala, ali su uprkos tome uspeli da tresu mrežu čak 4 puta. Najpre je u 18. minutu na centaršut Grizmana, Mandžukić glavom prosledio loptu iza leđa Subašića, a potom je već u 28. minutu stigao odgovor od strane Perišića koji je fantastičnim pogotkom uspeo da izravna rezultat.

Pred sam finiš prvog poluvremena, Perišića pogađa lopta u ruku u kaznenom prostoru, a Pitana se nakon konsultacija sa VAR studiom odlučuje na belu tačku. Sa iste je precizan bio Grizman i doneo prednost Francuzima, drugi put na meču. Pad koncentracije na početku drugog poluvremena uticao je na to da prvo Pogba u 59. minutu, a nedugo zatim i Mbape u 65. minutu postignu po pogodak, te gotovo obezbede “boginju” Francuskoj. Hrvatska je smanjila prednost golom Mandžukića, koji je svojom istrajnošču pratio Lorisa koji je napravio skandaloznu grešku. Sve u svemu, Hrvatska je do kraja utakmice pokušavala da dođe do makar još jednog pogotka, ali bezuspešno. Ove godine, pa i minimalno u naredne četiri, Francuzi će biti prvaci sveta.