Fudbaleri Šerifa posle Zvezde i Dinama srušili i Šahtjor

Keksevi favorita iz prvog dana preneli su se i drugog dana. Neočekivano je Šahtjor poražen od Šerifa. Moldavci su tako nastavili sa senzacijama, pa su posle eliminacije prvaka Srbije i prvaka Hrvatske grupnu fazu počeli sa 3 boda i to bez primljenog gola. Na kraju utakmice Šerif je slavio rezultatom 2:0. U strelce su se upisali Traore u 16. minutu i Jansane u 62. minutu.

U drugoj utakmici igranoj u terminu od 18:45 Dortmund je slavio na gostovanju Bešikrašu sa 1:2. Meč je obeležio mladi 18-to godišnji Englez Belingem sa golom i asistencijom. On je postao najmlađi Englez koji je postigao gol na gostovanju, a oborio je i rekord Mbapea kao najmlađi strelac na dve uzastopne utakmice u Ligi Šampiona.