Fudbaleri Verakruza su štrajkovali, i to, na prilično upečatljiv način. U prvih osam minuta utakmice protiv Tigresa, oni su stajali nepomično. Stajali su tako zato što im klub u poslednjih 6 meseci nije isplatio plate, a malo je reći da su igrači nezadovoljni. Nije ih interesovao ni fudbal, ni lopta, a ni protivnik.

U tih 8 minuta, gosti su postigli čak 3 gola, a utakmica je završena rezultatom 1:3. Verakruz je ubedljivo poslednji na tabeli meksičkog šampionata, gde nakon 13 odigranih utakmica ima svega 4 osvojena boda.

Da li će njihov štrajk da urodi plodom, ostaje pitanje, a da će medijski da bude propraćen, sigurno da hoće.