Futsal Week: Orlići pobedili Crnu Goru

Sutra je na programu završni dan turnira 8 reprezentacija u Poreču. A reprezentacija Srbije će u odlučujućoj utakmici za plasman od 12.30 odmeriti snage sa reprezentacijom Poljske. Orlići su danas savladali vršnjake iz Crne Gore rezultatom 6:3 iako je početkom drugog poluvremena bilo i 3:3, posle početnog vođstva  Orlića 3:0.

Oscilacije u igri Orlića su još uvek česte što nije čudno obzirom da se na ovom turniru nalaze čak šestorica debitanata po želji selektora Vladimira Jovanovića.

Futsal reprezentacija Srbije U19

Konačno će orlići imati više vremena za oporavak i odmor pred odlučujuću utakmicu za 5. mesto jer se susret prevdiđen za nedelju od 12.30 časova, protiv selekcija Poljska koja je deklasirala Moldaviju. U borbi za treće mesto sastaće se domaćin Hrvatska i Ukrajina, a u finalu Španija i Francuska, što potvrđuje da je naša grupa „A“ bila kvalitetnija.

SRBIJA – CRNA GORA    6:3 (3:1)

Poreč, Hrvatska. Sudije : Denis Kutsji (Ukrajina) i Aleš Močnik (Slovenija). Strelci: 1:0 Stanković, 2:0  Bojić, 3:0 Savković, 3:1 Vukčević, 3:2 Tofić, 3:3 Vukčević i 4:3 Tomić, 5:3 Stanković i 6:3 Đukić. Akumulirani prkeršaji: Srbija 3 (0+3), Crna Gora 7 (2+5). Žuti karton: Ensar Redžović u 23.minutu za Srbiju..

SRBIJA U19: Nemanja Popović /golman/, Andrija Marjanović, Aleksandar Stanković, Mateja Ćirka, Andrija Marjanović, Pavle Savković, Lazar Spasojević. Uroš Nikolić, Aleksandar Tomić, Ensar Redžović, Aleksa Antić, Stefan Đukić, Uroš Nikolić, Luka Đorđević i Milorad Bojić. Selektor: Vladimir Jovanović.

CRNA GORA U19: Igor Knežević /golman/, Srđan Petrušić, Lazar Čorugić, Marko Labović, David Puletić, srđan Drašković, Miloš Koprivica, Nikola Mijušković, pavle Vukčević, Arnes Lolović, Irhad Popović /golman/, Lazar Kostić, Željko Lješković i Tofić Kenan. Selektor: Sveto Ljesar.

Izvor: FutsalSrbija