GOLF: Duple titule za Marka Jokića i Vukašina Suturovića

Na golf terenima na Adi Ciganliji održano Nacionalno i Internacionalno juniorsko prvenstvo Srbije

Duple titule za Marka Jokića i Vukašina Suturovića

Novi juniorski prvaci u kategoriji do 21. godine naše zemlje postali su Marko Jokić  (GC Centar) i Jefimija Đorđević (GC Beograd).

_DSC1913_1200x800

Dok su zlatno odličje u kategoriji do 16 godina poneli četrnaestogodišnjaci Vukašin Suturović i Mia Aleksić, članovi Golf kluba Beograd.

_DSC1916_1200x800

Veliki uspeh postigli su naši momci koji su pored nacionalne, poneli titule Internacionalnog Prvaka Srbije u golfu, Marko Jokić u kategoriji do 21. godine, Vukašin Suturović u kategoriji do 16. godina.

Prvog dana prvenstva, Marko je zabeležio sjajnu rundu od 66 udaraca, odnosno dva ispod para i u drugi dan ušao kao vodeći igrač. Druge dve runde završio je sa 69 i 73 udraca, što ga je sa ukupnim rezultatom od 208 posle tri odigrane runde ili četiri preko para u konkurenciji golfera do 21. godine dovelo do trijumfa.

DSC0180_1200x800

Drugu poziciju zauzeo je igrač iz Bugarske Ryan Staykov  sa 210 (+6), dok je na trećem mestu prošlogodišnji pobednik Andrija Đorđević ubeležio 212 udaraca (+8). Sa samo jednim udarcem zaostatka, Dennis Staykov iz Bugarske koji je drugu rundu završio rezultatom 65 (-3), i u finalnu rundu ušao sa izjednačenim rezultatom kao Marko, završio je na četvrtoj poziciji.

Vukašin Suturović rezultatom od 218 (+14) udaraca došao je do svoje prve Nacionalne i Internacionalne titule Juniorksog Prvaka Srbije. Nakon slabije prve runde u kojoj je ubeležio 80 udaraca, drugog dana sjajan rezultat od 69 udaraca odnosno +1,  obezbedile su mu plasman među prva tri igrača. Trećeg dana igre, ponovo isti rezultat od 69 udaraca i zlatno odličje u konkurenciji dečaka do 16 godina.

DSC0150_1200x800

Drugo mesto osvojio je Matej Stanić sa 225 (+21) udaraca sa samo jednim udarcem prednosti u odnosu na trećeplasiranog Nikolu Bojanića 226 (+22) koji je zauzeo treće mesto.

Među golferkama u nacionalnoj konkurenciji do 21 godine prvo mesto zauzela je Jefimija Đorđević sa 215 (+11) udaraca. U kategoriji do 16. godina prvo mesto zauzela je Mia Aleksić sa 266 udaraca, dok je drugo mesto pripalo Zari Korać sa 270 udaraca.

_DSC1313_1200x800

U kategoriji do 21. godine, pored Marka i Andrije zaslužena medalja za Vuka Milićevića koji je u prvoj rundi prikazao sjajnu partiju sa 70 udaraca, dva preko para.

Na ovom Prvenstvu zabeleženi su i novi rekordi. Jefimija Đorđević je postavila novi rekord u kategoriji dama do 21.godine (+11), koji je do ove godine držala Jana Marinović (+12) iz 2018.godine. Jefimija je svojom rundom prvog dana od 68 udaraca (0), postavila rekord najbolje nacionalne runde na Juniorskom prvenstvu.

U kategoriji dečaka do 16.godina, najbolju nacionalnu rundu zabeležio je Vukašin Suturović odigravši 69 udaraca (+1),oborivši rekord koji je do sada držao Luka Jovanović 70 udaraca (+2) iz 2016.godine.

_DSC1904_1200x800

Juniorsko Prvenstvo Srbije i ove godine privuklo je veliku pažnju pošto je pobeda obezbeđivala ulazak na Svetsku golf rang listu. Usled trenutne situacije sa epidemijom Covid-19, na turniru su pored igrača iz Srbije učestvovali junior iz Bugarske i Mađarske, koji su u skladu sa propisima svojih država mogli da učestvuju. Tokom celog prvenstva primenjivale su se sve propisane mere zaštite kako takmičara, tako i svih drugih zvaničnih lica koja su učestvovala u organizaciji.

Turnir je održan pod pokroviteljstvom Golf asocijacije Srbije na igralištu Golf kluba Beograd.