Grčka sigurna protiv Crne Gore, Italija preko Španije do finalnog turnira Svetske lige

Vaterpolo reprezentacija Grčke zauzela je prvo mesto na evropskom turniru Svetske lige, koji je danas završen u Debrecinu, pošto je u finalu pobedila Crnu Goru rezultatom 12:7. Pored Grčke i Crne Gore, na fajnal-ejt u Gruziju plasirala se i Italija, koja je u neizvesnom meču sa 9:8 porazila Španiju. U borbi za peto mesto Srbija je sa 9:7 bila bolja od Mađarska, dok je Hrvatska zauzela sedmo pobedom protiv Francuske od 17:5.

Grci su vodili od početka utakmice, a na poluvremenu su imali četiri gola prednosti (7:3). Bolje su otvorili i drugo poluvreme, kada su stekli maksimalnih “+6”, da bi potom Crnogorci smanjili preko Dušana Matkovića i Aleksandra Ivovića. Ipak, Grčka je do kraja održavala prednost i rutinski je privela meč kraju.

Najefikasniji je bio Janis Funtulis sa tri gola, Aleksandros Papanastasiu, Konstantinos Murikis i Hristodulus Kolomvos su dodali po dva, dok je kod Crnogoraca sa tri prednjačio Aleksandar Ivović.

Završni turnir u Tbilisiju će se igrati od 26. juna do 2. jula ove godine.