utorak, 23. april 2024.

Grk melje sve redom, Cicipas u novom finalu

Grčki teniser Stefanos Cicipas prvi je finalista turnira u Barseloni. Cicipas je do finala došao nakon što je savladao Italijana Janika Sinera rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:3.

Cicipas nema nameru da stane. Nakon titule u Monte Karlu Grk je sjajnu formu preneo i u Barselonu. Do finala nije izgubio set, a posebno je bio dominantan u ovom meču. To se posebno odnosi na ritern koji je radio veoma dobro. Cicipas je u tri servis gema protivnika imao brejk lopte, a za osvajanje seta mu je bio dovoljan brejk koji je napravio u osmom gemu.

U drugom setu sličan scenario. Siner je podigao malo nivo igre, ali nedovoljno da bi ugrozio Cicipasa. Ključan je bio četvrti gem u kojem je Siner imao dve prilike za brejk, ali ih nije iskoristio. Za to je surovo kažnjen, jer je Cicipas već u sledećem gemu napravio brejk i rutinski priveo meč kraju.

Za titulu u Barseloni Cicipas će igrati protiv boljeg iz duela Nadal/Karenjo Busta.