Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u četvrtifnale Rodžers kupa, nakon što je u osmini finala pobedio Kanađanina Feliksa Ožea Aliasima. Posle velike borbe koja je trajala nešto manje od tri sada, Rus je slavio sa 2:1, po setovima 6:7 (7:9) 7:5 6:3.

Na tribinama je vladalo praznčno raspoloženje, jer je danas rođendan mladom Ožeu Aliasimu. Ipak, rođendansku žurku je pokvario Rus svojom sjajnom igrom.

Prvi set je pripao Aliasimu, iako je mladi Kanađanin u dva navrata imao brejk zaostatka. Hačanov je tokom većeg dela meča bio nervozan, često je ulazio u raspravu sa publikom i to se odrazilo na rezultat. Na kraju, prvi set je otišao u taj brejk u kojem je Aliasim bio bolji sa 9:7.

U drugom setu je tek viđena drama. Obojica su bili nervozni, a to potvrđuje statistika, koja kaže da je u drugom setu viđeno čak sedam brejkova. Ovoga puta, uloge su bile promenjene, jer je Aliasim u tri navrata imao brejk prednosti. Ovog puta, Hačanov je bio taj koji je kaznio protivnika za neiskorišćene šanse, i meč je otišao u treći odlučujući set.

U odlučujućem setu Hačanov je bio mirnije ruke. Manje je grešio, a prvu priliku u četvrom gemu je znao da iskoristi. Rus je jednim brejkom prelomio meč u svoju korist i na kraju se plasirao u četvrtfinale.

Tamo ga čega Nemac Aleksander Zverev, koji je isto posle velike drame bio bolji od Gruzijca Nikoloza Basilašvilia. Uprkos, mnoštvu grešaka i mučenjem sa drugim servisom, Zverev je na kraju bio bolji sa 2:1, po setovima 7:5 5:7 7:6 (7:5).