Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u polufinale Rodžers kupa, nakon što je u četvrtfinalu pobedio Nemca Aleksandera Zvereva. Rezultat je bio 2:0, po setovima 6:3 6:3.

Ako je Zverev juče uspeo da se izvuče protiv Basilašvilija danas mu to nije uspelo. Nemac je za protivnika imao veoma raspoloženog Hačanova, i sa svojom toplo-hladnom igrom nije bio dostojan protivnik Hačanovu.

Prvi set je bio rešen već na startu. Zverev je imao katastrofalan ulazak u meč, što je Hačanov iskoristio. Rus je napravio brejk u prvom gemu i kasnije u samom finišu još jedan, za sigurnih 6:3.

U drugom setu slična priča. Hačanov je sjajno servirao i na taj način sprečavao Zvereva da vrši pritisak. Rus je strpljivo čekao žute minute u igri Zvereva, kojih je bilo mnogo. Zverev se mnogo mučio sa drugim servisom, a to potvrđuje i podatak da je ima osam duplih servis grešaka. Ključni detalj je bio šesti gem, kada je Hačanov napravio brejk, koji mu je doneo pobedu.

Za svoje drugom masters finale Hačanov će igrati protiv zemljaka Danila Medvedeva, koji je nešto ranije savladao Austrijanca Dominika Tima.