sreda, 24. april 2024.

Hsieh nastavlja da teroriše favorite, Kvitova sigurna

Teniserka iz kineskog Tajpeha Su Vei Hsieh nastavila da skida skalpove velikim favoritima. Ona je danas u četvrfinalu bila bolja od pete igračice sveta Karoline Pliškove. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:4 1:6 7:5.

Još jednom se pokazalo da je Hsieh veoma nezgodan protivnik. Svojim atipičnim stilom igre dovodi do ludila svoje protivnice, a krasi je neverovatna upornost. Posle osvojenog prvog seta Hsieh je malo pala u igri što je Pliškova iskoristila. Osvajanje drugog seta je dao krila češkoj igračici koja je to iskoristila i povela u trećem setu sa 4:0. Ipak, tu nije bio kraj, jer se Hsieh nije predavala. Ona je napravila neverovatnu seriju od šest uzastopnih gemova i tako uspela da  preokrene rezultat od 1:5 na 7:5.
Ovo je druga top 10 pobeda za Hsieh u Dubaiju, a za plasman u finale će igrati protiv još jedne Čehinje Petre Kvitove.

Kvitova je nešto kasnije u drugom četvrtfinalu dana pobedila Slovakinju Viktoriju Kuzmovu sa 2:0, po setovima 6:4 6:0.

Kvitova je nastavila sa sjajnim partijama sa starta sezone. Čehinja je dominirala tokom većeg dela meča ne davši ni promil šansi mladoj protivnici. U ključnim trenucima prvog seta je bila bolja, a kada je prelomila prvi set ostalo je bila rutina.

U preostala dva četvrfinala igraju Halep/Benčić i Suarez Navaro/Svitolina.