petak, 29. mart 2024.

Hurkač prvi finalista u Mecu

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u finale ATP turnira u Mecu nakon što je savladao Nemca Pitera Gojovčika. Posle borbe koja je trajala sat vremena i 37 minuta, Hurkač je slavio rezultatom 2:0, po setovima 6:4 7:6 (7:4).

Teška, ali zaslužena pobeda za Hurkača. U prvom setu je bilo sve u egalu. Serveri su radili sjajan posao, te brejk nije viđen sve do desetog gema kada je Hurkač iskoristio mini pad u igri protivnika i napravio brejk za vođstvo od 1:0.

Početak drugog seta je bio sjajan za Gojovčika, jer je napravio brejk. Tu prendnost je čuvao sve osmog gema kada je ponovo poklekao. Hurkač je napravio brejk i kasnije kroz taj brejk iskoristio psihološku prednost koja mu je donela pobedu.

Za veliki titulu Hurkač će igrati proti boljeg iz duela Monfis/Karenjo Busta.