Selekcija Japana danas je ipak pokazala da je za Iran bio prevelik pritisak uloga favorita koju su im svi nametali pred početak meča, pobeda 3:0 za ,,Samuraje” i plasman u finale takmičenja.

U prvih 10 minuta utakmice bez ozbiljnijih prilika pred golovima oba rivala, iako se igralo dosta agresivno i bilo je nekoliko zanimljivih akcija.U narednom periodu videli smo dve odlične prilike za Japan, ali je nepreciznost igrača ove selekcije doprinela ostanku nerešenog rezultata. U 22.minutu sjajna solo akcija igrača Irana, Azomuna koji je šutira jako lukavo, ali je golman Japana sjajno intervenisao nogom i poslao loptu u korner. Do poluvremena nismo videli puno izglednih prilika pa ni golove.

Prvih desetak minuta drugog dela igre pripalo je u potpusnosti Iranu, da bi u jeku napada centrašut Minamina, iskoristio Osako i doveo Japan u vođstvo u 55.minutu. U 60.minutu sjajno izvede slobodan udarac igrača Brajtona, Jahanbakiša, ali golman Japana sjajnom paradom brani i ovaj pokušaj. U 63.minutu penal za Japan uz pomoć VAR tehnologije zbog igranja rukom igrača Irana, koji u gol pretvara drugim golom na meču Osako. Usledila je igra Irana na sve i ništa i još jedan gol Japana posle kontranapada u 91.minuta pogodio je Haraguči.