Gran Canaria danas je ostvarila prvu pobedu u Evroligi gledajući kompletnu istoriju ovog kluba. Savladali su Barcelonu rezultatom 87-86.

Igrači Salvadora Maldonalda su na veoma težak način stigli do istorijske pobede. Njegova ekipa je samo nekoliko puta bila u prednosti i to u drugoj četvrtini i sve do poslednjih nekoliko minuta utakmice nije se sumnjalo u pobedu gosta koji je ujedno bio i favorit.

U prvoj četvrtini, Barsa je napravila prednost od osam poena, a na poluvreme se otišlo pri rezultatu 44-44. Treća četvrtina obeležena je boljom igrom Barse. U poslednjoj četvrtini uz sjajnu igru Hannah-a i Evans-a, Gran Canaria je došla do tesne pobede.

U ekipi domaćina, najefikasniji bio je Christopher Evans sa 19 poena (10 poena postigao u poslednjoj četvrtini).
U ekipi Barcelone, Kyle Kuric je bio fantastičan sa 24 poena, a pratio ga je Ante Tomić sa 18.