sreda, 24. april 2024.

Italijani ubedljivi! (VIDEO)

Reprezentacija Italije potvrdila je da pobeda protiv Turske u 1. kolu nije slučajnost, a večeras je savladala reprezentaciju Švajcarske rezultatom 3:0. Tokom cele utakmice, domaćini su bili bolja ekipa i zasluženo su slavili.

Dva gola postigao je Manuel Locatelli, u 26. i u 52. minutu, dok je konačan rezultat postavio Ciro Immobile golom u 89. minutu susreta.
Giorgio Chiellini se upisao u strelce u 19. minutu, ali je njegov gol poništen usled igre rukom.

Vrlo efikasan i uzbudljiv meč, za razliku od utakmice reprezentacija Španije i Švedske, a Švajcarci su pokazali da imaju dosta nedostataka u odbrani, ali i problem sa realizacijom.

Matematički, Italijani su prošli u osminu finala, a vrlo verovatno će to da urade sa 1. pozicije, dok je jedini način da se to dogodi, ukoliko izgube od Velsa.

Slika: Printscreen (YouTube)