Mlada nada srpskog tenisa Ivana Jorović uspešno se plasirala u glavni žreb turnira u Šenženu. Ona je u drugom kolu kvalifikacija pobedila Ukrajinku Anhelinu Kalinjinu sa 2:1, po setovima 6:0 5:7 6:0 posle skoro dva sata efektivne igre.

Kao što i sam rezultat govori meč se može podeliti u tri celine, jer se igralo u serijama. Prvi deo igre je pripao srpskoj teniserki koja je u tim momentima letela po terenu. Protivnici je oduzela sva tri servisa i dozvolila da osvoji svega 8 poena. Za samo 21 minut na semaforu je bilo 1:0 za Ivanu Jorović.

U drugom setu je viđena revija brejkova. Ukupno ih je bilo 7, a u takvoj nervoznoj igri bolje se snašla Ukrajnka koja je uspela da izjednači na 1:1.

Ipak, u trećem setu se vratilo sve na staro. Jorovićeva se konsolidovala na svom servisu što je očigledno bio ključ meča. Kada je stabilizovala servis, Srpkinja je počela da pritiska protivnicu koja nije imala rešenja za agresivnu igru Jorovićeve. Rezultat svega je još jedan set od 6:0 i slobodno se može reći ubedljiva pobeda iako je ispušten set.

Ivana Jorović za sada ne zna ime protivnice, ali bez obzira na sve očekuje je skok na WTA listi šta god uradila.