Nakon što je ekipa Unicsa iznenađujuće trijumfovala protiv CSKA, Lokomotiv Kuban je takođe savladao pobedivši u gostima Khimki rezultatom 82-84.

Nakon ove utakmice, Khimki se spustio na treću poziciju, dok je Lokomotiv četvrti, ali ih samo jedna pobeda deli od Khimkija.

Prva četvrtina bila je izjednačena. Dee Bost predvodio je svoju ekipu na početku meča. U drugoj četvrtini igrači Lokomotiva ulaze u sjajnu seriju i na poluvremenu imaju prednost od 9 poena pri rezultatu 38-47. U nastavku Khimki uspeva da popravi utisak i čak se izjednači sa protivnikom negde na početku poslednje četvrtine, ali u sjajnoj i neizvesnoj završnici, zonskom odbranom Lokomotiv uspeva da sačuva blagu prednost i postavi konačan rezultat 82-84.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Jordan Mickey sa 17 poena, dok je kod gostiju Dmitriy Kulagin postigao isto toliko.