sreda, 24. april 2024.

Još jedan poraz za Lajovića u prvom kolu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je na startu turnira u Akapulku. Bolji od njega je bio veteran iz Španije Felisijano Lopez rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (3:7) 6:2 7:5.

Još jednom se pokazalo da je Lajović daleko od dobre forme. Imao je sijaset šansi da izađe kao pobednik iz ovog meča, ali nedostatak sportskog bezobrazluka je po ko zna koji put presudio.

Lajović je igrao dobar tenis u prvom setu. Veoma je dobro riternirao, a dobar ritern ga je doveo u situaciju da „ukrade“ prvi set, jer je Lopez imao servis za osvajanje prvog seta.

Napravio je Lajović i brejk na samom startu drugog seta, ali to je bilo sve od njega. Od tog trenutka sprski teniser je stao, a Lopez je sa tri brejka u drugom set došao do izjednačenja.

Osvajanjem drugog seta Lopez je dobio na samopouzdanju i u samom finišu uspeo je da se nametne i brejkom u 12. gemu dođe do pobede.

Španac će u drugom kolu igrati protiv Aleksa De Minaura.