sreda, 24. april 2024.

Julija Gerges slavila u Ouklendu!

Nemačka teniserka Julija Gerges osvojila je trofej u Ouklendu pobedivši u finalu Karolinu Woznjacki sa 2-0, po setovima 6-4 7-6(7-4).

Meč je bio vrlo izjednačen. U prvom setu desio se rani brejk,  Gerges je servirala gotovo savršeno tokom prvog seta , te nije dala nijednu brejk loptu Woznjacki.

Drugi set kreće slično kao prvi, ranim brejkom Gergesove. Ipak, kako je meč odmicao Gerges se sve više mučila sa servisom i na kraju je poklekla. Činilo se da Woznjacki može do preokreta i osvajanja drugog seta, ali u klackalici tokom taj brejka Gerges se bolje snašla i na kraju zasluženo slavila.

Ovo joj je treći trofej u nizu ako se računa prošla sezona. Čeka je skok na WTA listi, a od ponedeljka zauzimaće 12. mesto na WTA listi. Ovim porazom Woznjacki je propustila šansu da se domogne prvog mesta na WTA listi, ali imaće uskoro novu priliku već na Australijan openu.