Britanski teniser Kameron Nori plasirao se u finale turnira u Ouklendu. On je u polufinalu bio bolji od Nemca Jana Lenadra Štrufa sa 2:1, po setovima 7:5 4:6 6:3 posle skoro dva sata efektivne igre.

Bio je to vrlo izjednačen meč koji je odlučilo par loptica koje su otišle na stranu Norija.

Prvi set je protekao veoma brzo, jer su serveri servirali odlično. Taman kada se činilo da će taj brejk odlučiti pobednika prvog seta, Štrufu je pala koncetracija što je Nori iskoristio za pravljenje brejka koji mu je doneo set.

Nakon gotovo savršenog prvog seta u kome je servis bio sve, u drugom je bilo drame. Nori je odmah na startu izgubio svoj servis što je dalo samopouzdanja Štrufu. Ipak, Štruf relativno brzo gubi svoj servis, a na semaforu je pisalo 2:2. Gubitak brejka prednosti nije omeo Štrufa koje u tim momentima bio bolji i agresivniji teniser. Nori je bio veoma nervozan, a ključni brejk se dogodio u uvek nezogodnom sedmom gemu koji je Štrufu doneo set i poravnanje rezultata.

Iako je Štruf imao momentum i psihološku prednost on to nije uspeo da iskoristi. Već na startu je izgubio svoj servis, a Nori je poveo sa 2:0. U tim trenucima Nori je igrao ziheraški gledajući samo da sačuva svoj servis. U tome je i uspeo, jer je protivniku dao samo jednu brejk loptu koju je spasio bez ikakvih problema.

Nori se tako plasirao u finale Ouklenda, a u njemu će igrati protiv Tenisa Sandgrena koji je nešto ranije pobedio još jednog Nemca Filipa Kolšrajbera.