subota, 20. april 2024.

Kamerun slavio posle dva penala!

Počeo je Afrički kup Nacija, a na otvaranju je domaća selekcija Kameruna savladala 2:1 ekipu Burkine Faso.

Utakmica je počela oštrim startom Dayo-a nad jednim igračem Kameruna već u 40.sekundi posle čega je viđen prvi žuti karton, da bi potom narednih 30 minuta videli ispitivanje snaga, sve do gola kome je prethodilo nekoliko centrašuteva igrače Burkine Faso, da bi potom sjajan centaršut Bertranda Traorea igrača Aston Vile, iskoristio vezni igrač Sangare koji se odlično snašao i savladao Onanu koji je pre toga nepotrebno istrčao i promašio loptu. Do kraja poluvremena videli smo dve situacije pred golom Burkine Faso i oba puta su igrači Burkine napravili jedanaesterce, najpre je Bertrand Traore oborio Anguisu pa je posle konsultacije sa VAR sobom, sudija iz Alžira dosudio penal, da bi potom Dayo uklizao beku Kameruna, Tolo-u posle čega je dosuđen i drugi penal. Abobuakar, nekedašanji napadač Porta i Bešiktaša je oba puta savladao Kofija, a na kraju meča je proglašen i za najboljeg igrača utakmice. U drugom poluvremenu, jedan poništen gol Kameruna, Abubakru zbog ofsajd pozicije, kao i promašena velika šansa Burkine Faso, udarac sa pet metara, Onana je reflksnom reakcijom sjajno zaustavio. Do kraja meča videli smo prvođenje meča kraju.