Karenjo Busta rastužio Francuze i otišao u finale Meca

Španski teniser Pablo Karenja Busta drugi je finalista turnira u Mecu. Busta je u drugom polufinalu savladao Francuza Gaela Monfisa i tako rastužio domaće navijače. Posle borbe koja je trajala sat i 49 minuta Busta je slavio rezultatom 2:0, po setovima 7:5 7:6 (10:8).

Propustio je Monfis dosta šansi i za to je na kraju bio kažnjen. U prvom setu je imao prednost od 4:1, ali Busta se nije predao nijednog momenta. Španac je zaigrao dosta agresivnije i to mu je donelo rezultat, jer je napravio dva brejka i preokrenuo prvi set.

U drugom setu servis je bio u prvom planu. Brejk lopte nije bilo, pa se otišlo u taj brejk. U taj brejku Monfis bolje kreće, ima prednost od 6:3, ali propušta sijaset šansi i za to na kraju biva kažnjen. Busta je na neverovatan način uspeo da spasi nekoliko meč lopti i kasnije rezultatom 10:8 privede meč kraju kroz dva seta.

U velikom finalu Busta će igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača.