Može se reći da su reprezentativci Katara došli do vrlo bitnog boda sinoć protiv Paragvaja. Utakmica je završena rezultatom 2:0, a bezidejnost u završnici, tačnije realizaciji Katara, uspeli su da razreše Ali Almoez i Boualem Khoukhi u 68. i 77. minutu utakmice. Golove za Paragvaj postigli su Oscar Cardozo sa bele tačke u 4. minutu utakmice, kao i Derlis Gonzalez u 56. minutu utakmice.

Viđena je dinamična igra obe reprezentacije i nedostatak uigranosti, ali golova, kao ni uzbuđenja, nije manjkalo. Agresivnijih startova je bilo, te je za 90 minuta igre viđeno 6 žutih kartona.

Urugvaj je sinoć savladao Ekvador rezultatom 4:0, a golove su postigli Nicolas Lodeiro, Edinson Cavani, Luis Suarez i Arturo Rafael Mina Meza (autogol). Ekvadorce je najviše koštao crveni karton Jose Quinterosa u 24. minutu utakmice pri rezultatu 1:0 za Urugvaj, a samo 9 minuta kasnije primili su drugi gol, da bi za 20 minuta od crvenog kartona primili još jedan gol, a tada se pitanje pobednika već znalo.

Večeras igraju Japan i Čile u okviru druge utakmice grupe C, a Čile je na ovom susretu favorit.