petak, 26. april 2024.

Kecmanović preko Conge do četvrtfinala Dohe

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u Dohi. Mladi srpski teniser je u osmini finala bio bolji od iskusnog Francuza Žoa Vilfreda Conge rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (11:9) 6:1.

Sjajna pobeda za Kecmanovića. Odigrao je gotovo savršen meč, a to se posebno odnosi na ključne poene. U prvom setu protivniku nije dozvolio brejk loptu, a dobra igra na sopstveni servis mu je davala samopouzdanje. Pobednika prvog seta je odlučio  taj brejk koji je mogao da ode na obe strane. Obojica su imali set lopte, a na kraju je sigurnije ruke bio Kecmanović.

Osvajanje prvog seta je dalo još više samopouzdanja Kecmanoviću. Na ruku mu je išla činjenica da je Conga imao problema sa leđima. Veoma brzo je došao do brejka, nakon toga i do još jednog za ubedljivu pobedu i plasman u osminu finala.

Za plasman u polufinale Kecmanović će igrati protiv Martona Fučoviča.