Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović obezbedio je plasman u glavni žreb mastersa u Sinsinatiju. Kecmanović je u drugom kolu kvalifikacija pobedio veterana iz Španije Felisijana Lopeza, rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:0.

Ključ ovog meča svakako je bio prvi set. Borba je bila više nego izjednačena, a to potvrđuje i statistika koja kaže da nije bilo brejka u prvom setu. Taj brejk je bio veoma turbulentan, jer su igrači igrali bolje na riternu nego li na servisu. Na kraju, mirnije ruke je bio Kecmanović koji je taj brejk osvojio sa 7:5.

Prelomna tačka ovog duela je bio uvod drugog seta. Kecmanović je odma izvršio pritisak, i ranim brejkom potpuno prelomio meč. Na kraju, srpski teniser je potpuno izdominirao i sa maksimalnih 6:0 došao do velike pobede i plasmana u glavni žreb turnira.