Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo turnira u Štutgartu koji otvara sezonu trave. Kecmanović je pobedio domaćeg igrača Filipa Kolšrajbera rezultatom 2:1, po setovima 4:6 7:5 6:3.

Iako Kecmanović nema mnogo iskustva igranja na travnatim terenima, danas je odigrao perfektan meč. Nakon gubitka prvog seta, Kecmanović je potpuno promenio svoj stil i to mu se isplatilo. Miomir je dosta popravio servis, bio je dosta agresviniji i to se odrazilo na stanje na terenu. Kecmanović je u drugom setu izgubio samo pet poena na svoj servis, što jasno govori koliko je bio dobar. U drugom setu se igralo gem za gem sve do 12. gema kada je iskusni Nemac izgubio svoj servis, a samim tim i set.

Gubitak drugog seta je uticao na igru Kolšrajbera u nastavku. Kecmanović je to iskoristio i ranim brejkom preokreno meč u svoju korist. Iako je imao brejk viška, mladi Srbin je nastavljao da pritiska servis protivnika, ali na kraju taj jedini brejk je bio dovoljan za veliku pobedu.

U drugom kolu Kecmanovića očekuje duel protiv boljeg iz duela Šapovalov/Štruf.