1XBet

Braniteljka titule na Vimbldonu, Anđelik Kerber, uspešno je krenula ka odbrani titule. Kerberova je u prvom kolu bila bolja od sunarodnice Tatjane Marije, rezultatom 2:0, po setovima 6:3 6:4.

Iako rezultat pokazuje da je ovo bila rutinska pobeda Kerber, sve je bilo samo ne lagana. Uporna Marija je na sve moguće načine pokušala da oteža posao favorizovanoj Kerber, ali ostalo je samo na pokušaju. Kerber je uspela da prevaziđe sve prepreke i ovaj meč reši u dva seta.

U drugom kolu Kerber će igrati protiv Amerikanke Loren Dejvis.

I prva igračica sveta Ešli Barti bez većih problema je obezbedila plasman u drugo kolo. Barti je u prvoj rundi pobedila Kineskinju Sajsaj Žang rezultatom 2:0, po setovima 6:4 6:2.

Ključni detalj ovog meča je bio prvi set. Nakon zaostatka od 3:0, Žang je uspela da izjednači na 3:3 i unese malo nervozu u igru Ešli Barti. No, omalena Australijanka je uspešno odbila nalet Žang i brejkom u desetom gemu došla do seta.

Takav rasplet događaja loše je uticao na igru Žang u nastavku meča. Barti se potpuno opustila, i sa dva brejka rutinski privela meč kraju.

Barti je nastavila sjajnu seriju pobeda, a pobeda nad Žang joj je bila 13. u nizu. U drugom kolu igraće protiv bolje iz duela Muguruza/Hadad Maia.