Vimbldon će ove sezone dobiti novog šampiona u ženskom delu turnira, jer je aktuelna šampionka Anđelik Kerber ispala u drugom kolu. Nemica je neočekivano poražena od Amerikanke Loren Dejvis rezultatom 2:1, po setovima 2:6 6:2 6:1.

Nakon prvog seta, koji je Kerber dobila sa 6:2 niko na svetu nije mogao da pomisli da će doći do velikog preokreta. Dejvis je shvatila da nema šta da izgubi, i krenula da udara iz sve snage. U tim trenucima Kerberova se odlučila za defanzivu i to joj se obilo o glavu. Dejvis je počela da pogađa iz svih pozicija, a rezultat sve jeste  izjednačenje.

U odlučujućem setu Dejvis je imala mnogo samopouzdanja, a sa druge strane u igri Anđelik Kerber se videla velika nervoza. Kerberova je tokom većeg dela seta bila u podređenom položaju, i na kraju je potpuno zasluženo poražena.

Ovaj poraz će skupo koštati Anđelik Kerber, jer će izgubiti veliki broj bodova, i imaće veliki pad na WTA listi.

Serena Vilijams je posle dosta muka došla do trećeg kola. Amerikanka je u okviru druge runde bila bolja od mlade Slovenke Kaje Juvan, rezultatom 2:1, po setovima 2:6 6:2 6:4.

Pomalo potcenjivački je Serena ušla u ovaj meč. Izgledala je tromo i nezaiteresovano, a mlada Juvan je to znala da iskoristi. Servirala je sjajno, agresivnom igrom nije dala Sereni da se razmaše i to je bio ključ seta. Serena nikako nije mogla da pročita servis protivnice, a rezultat je prilično ubedljivih 6:2.

Bilo je jasno kao dan da Serena mora da podigne nivo igre. Ubrzo je počela mnogo jače da udara i da čita servis protivnice. Čim je uhvatila šemu servisa mlade Juvan, sve je bilo mnogo lakše. Serena je uzvratila istom merom sa 6:2 u drugom setu.

Iskusna igračica kao što je Serena Vilijams zna da početkom trećeg seta mora prva da napadne. Ona je mnogo iskusnija i zna kako se igra u ovakvim situacijama. Agresivnom igrom je došla do dva brza brejka i kasnije bez većih problema privela meč kraju.

Serena Vilijams će u trećem kolu igrati protiv Nemice Julije Gerges.