Ekipa Khimkija danas je zabeležila sedmu pobedu na sedam utakmica u VTB ligi i tako se osamila sa CSKA u samom vrhu tabele.

Khimki je kao domaćin savladao ekipu VEF Riga rezultatom 75-51.

Prva četvrtina završila se rezultatom 17-15, dok je druga pripala Khimkiju sa 11 poena razlike tako da se na poluvreme otišlo sa 13 razlike za domaćina pri rezultatu 40-27. Treća četvrtina bila je slična drugoj. Domaćini su je dobili rezultatom 22-11, da bi poslednju četvrtinu odigrali 13-13.

Alexey Shved je bio najefikasniji u ekipi Khimkija sa 16 poena iako je šutirao za 3 poena 1/7. Jordan Mickey se takođe istakao sa 13 poena i 17 skokova, a od toga 5 ofanzivnih. Anthony Gill postigao je 12 poena.

U gostujućoj ekipi dvocifren je samo bio Andrjs Grazulis sa 11 poena i 6 skokova.