petak, 29. mart 2024.

KK Partizan posle tri produžetka savladao Monako

U polufinalnom duelu na Istanbal kupu, crno-beli su posle 55 minuta igre bili bolji od Monaka. Rezultat je bio 120:114 (24:22, 27:14, 18:28, 15:20, 9:9, 9:9, 18:12)

Spekularan meč su odigrali crno-beli u polufinalu Istanbal kupa! Nakon tri produžetka, Partizan NIS je savladao Monako sa 120:114 i sutra će od 19 časova igrati protiv pobednika duela Fenerbahče – Uniks.

Po prvi put od dolaska u redove Partizana, u timu se našao Kevin Panter dok su današnji meč propustili Rade Zagorac i Balša Koprivica. U prvom poluvremenu, crno-beli su konstantno bili u prednosti, a nakon druge četvrtine, Partizan NIS je imao velikih 15 poena razlike.

U drugom poluvremenu, Monako je malo po malo smanjivao prednost crno-belih, došao do izjednačenja i nakon 40 minuta se otišlo u produžeta. Jedan, pa potom još jedan…i na kraju je tek treći produžetak odlučio pobednika večerašnjeg duela. (120:114)

Sutra od 19 časova, crno-beli će igrati za prvo mesto na Istanbal kupu protiv pobednika duela Fenerbahče – Uniks.