Krajinović bez finala u Monpeljeu

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Monpeljeu. Na njegovom putu se isprečio domaći teniser Gael Monfis, koji je u polufinalu bio bolji rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4) 6:2.

Bio je ovo meč u kojem su sitnice odlučivale. Krajinović je krenuo snažno od samog strarta, i već u prvom gemu imao dve brejk lopte. Ipak, Monfis se izvukao i od tad meč ulazi u mirnu fazu. Igralo se gem za gem, te je prvi set otišao i taj brejk. U taj brejku Krajinović je propustio veliku priliku, jer je u dva navrata ima mini brejk prednosti. U najbitnijim trenucima srpskom teniseru se rukla stegle, te je Francuz ipak osvojio prvo set.

Početak drugog seta je bio sličan prvom. Krajinović je prvi imao brejk loptu, ali je opet nije iskoristio. Ovoga puta Monfis je to umeo da kazni, jer je već u narednom gemu došao do brejka. Tu se igra Krajinovića potpuno raspala, što je Monfis iskoristio i sa još jednim brejkom rutinski priveo meč kraju.

U velikom finalu Monfis će igrati protiv boljeg iz duela Gofan/Pospišil.