Španski teniser Rafael Nadal odbranio je titulu na Rolan Garosu. Bik sa Majorke je osvojio 12. titulu u Parizu pobedivši Austrijanca Dominika Tima, rezultatom 3:1 po setovima 6:3 5:7 6:1 6:1 posle nešto više od tri sata efektivne igre.

Velika bojazan pred ovo finale je bilo Timovo fizičko stanje, ali Austrijanac je bio više nego spreman za veliko finale. Upravo je on ušao bolje u meč, i odmah na startu pritisnuo Nadalov servis. Ranog brejka nije bilo, ali Tim je bio bolji igrač u uvodnom delu meča. Sredinom seta Timova agresvina igra se isplatila, jer je Austrijanac došao do brejka u petom gemu. Ipak, on tu prednost nije uspeo da sačuva do kraja, jer je Nadal brzo uzvratio istom merom, a nakon toga potpuno preokrenuo set u svoju korist.

Iako je nezasluženo izgubio prvi set Tim nije očajavao. Konsolidovao je svoju igru, a to se posebno odnosi na servis. Nadal nije uspeo da dominira na riternu, a Tim je dobio na samopouzdanju. Igralo se gem za gem, a ključni detalj drugog seta jeste 12. gem kada je Tim napravio brejk za osvajanje seta.

U tim trenucima svi su mislili da će Tim namučiti Nadala, ali sve nakon toga je bilo u znaku Španca. Nadal je iskoristio pauzu i između drugog i treće seta i otišao do toaleta. Ta nešto duža pauza je očigledno izvela Tima iz ritma. Treći set Nadal je osvojio za 24. minuta, a bilo je 6:1.

Timova igra se potpuno raspala u nastavku i bilo je jasno da ne može do preokreta. Nadal, svestan da mu je protivnik u nokdaunu nastavlja sa pritiskom i u četvrtom setu. Španac pravi brejk za 3:0, a nakon toga je imao 0:40 na Timov servis za velikih 4:0. Tim nije dozvolio da Nadal osvoji set sa nulom i spasava te brejk lopte, ali već u narednih nekoliko gemova Nadal pravi brejk za sigurnih 6:1 i još jednu titulu u Parizu.

Nadal je kao što se očekivalo odbranio titulu u Parizu, a ovo mu je 18. grend slem titula, što znači da mu Federer sada beži za dva trofeja.

Na kraju se može reći da je princ šljake još zelen, a Nadal je kralj Pariza koji nema nameru da preda svoj tron.