Kratak rezime utakmica Eurolige – 17.11. VIDEO!

U četvrtak su odigrana prva četiri duela 8. kola grupne faze Eurolige. Domaće ekipe su zabeležile tri pobede uz jedan ostvaren trijumf gostiju.

Prva utakmica današnjeg programa odigrana je u Rusiji, gde je domaći sastav Uniksa iz Kazanja poražen od ekipe Makabi Tel Aviva minimalnim rezultatom 73:74. Jedan od ključnih razloga neuspeha tima kojeg predvodi Evgenij Pašutin je dosta „bled“ učinak sa linije slobodnih bacanja (dosta slabih 60% 9/15), što je u ovako tesnom porazu donelo i prevagu u korist izraelskog predstavnika. Najbolji u ekipi Uniksa bio je Amerikanac, Kit Lengford sa 22 poena, dok je kod gostiju D.Smit zabeležio 16 poena. Nakon ovog susreta Uniks ima skor od 2 pobede i 6 poraza, dok je Makabi polovičan 4-4.

U duelu dve turske ekipe, Fenerbahčea i Anadolu Efesa, pobedu je odneo tim kojeg sa klupi predvodi srpski stručnjak, Željko Obradović (88:80). Fener je tako pred svojim fanovima prekinuo niz od tri uzastupna poraza u Euroligi. Domaćini su bili dosta precizniji od svojih rivala na ovom susretu, pogotovo sa linije slobodnih bacanja (Fener 18/22, Anadolu Efes 8/17 ispod 50%!) i u šutu za 3 poena (Fener 42%, gosti svega 26%). Najzaslužniji za trijumf viceprvaka Evrope bili su Kostas Slukas i Jan Veseli sa 21. odnosno sa 20 ostvarenih poena. U redovima Anadolu Efesa posebno se istakao Grejndžer sa 19 poena. Obradovićev tim posle ove pobede ima pozitivan skor 5-3, dok ekipa Vladimira Perasovića ima obrnut učinak 3-5 odnos pobeda i poraza.

Ekipa Crvene Zvezda ostvarila je važan trijumf protiv ekipe Armani Milana rezultatom 83-70 pred domaćom publikom. Presudila je dobra odbrana „crveno-belih“ pogotovo u prve 3 deonice, gde gosti nijednom nisu ubacili više od 19 poena. Od svih 8 ekipa koje su danas nastupale, Crvena Zvezda je svom rivalu dozvolila da postigne najmanji broj poena. Marko Simonović je bio MVP meča sa 23 poena i 6 skokova, dok je dobar učinak imao i Amerikanac Volters sa 14 poena i 6 asistencija. Alesandro Đentile je bio najbolji u gostujućoj ekipi sa 14 poena. Trenutno oba tima imaju identičan odnos pobeda i poraza 4:4.

U poslednjoj utakmici dana Baskonija je nakon velikog preokreta savladala neugodnu ekipu Bamberga, rezultatom 81:74. Nakon prvog poluvremena gosti su imali prednost od +15 poena, ali su domaći uspeli da odigraju izuzetno dobro drugo poluvreme i u potpunosti preokrenu rezultat ekipe koju predvodi Andrea Trinkijeri. Gosti su u drugih 20. minuta igre postigli svega 27 poena, što je glavni razlog njihovog poraza na ovom susretu. Baskonija nakon 8. kola ima skor od 5 pobeda i 3 poraza, dok ekipa Bamberga ima 2 ostvarena trijumfa uz 6 neuspeha.